• Kulinarny bieg po zdrowie

          • 13 stycznia 2022 r. uczniowie klas 4f, 5b, 6c, 7a, 7b i 7f wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnych cukierników z płockiej firmy „Lekkie Ciacho”.

            Warsztaty poprzedziła dyskusja na temat zasad zdrowego odżywiania, właściwego komponowania posiłków oraz zgubnego wpływu cukru na organizm. Młodzież obliczyła, ile porcji niezdrowego cukru dostarczamy w (z pozoru „niesłodkim”) jedzeniu i jaki skutek może w przyszłości wywołać taki tryb życia.

            Panie prowadzące podkreślały, że widmo jednej z najbardziej niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych – cukrzycy – można odpędzić właściwą dietą, nawadnianiem organizmu oraz aktywnością fizyczną. To właśnie recepta na długie i zdrowe życie! Po sporej dawce wiedzy teoretycznej, uczniowie przystąpili do przyrządzania słodyczy, w których składzie na próżno szukać cukru. Zaczęliśmy od wykonania kokosowych kulek mocy z kaszy jaglanej, następnie zrobiliśmy bakaliowy blok daktylowy, aby zakończyć na kremie czekoladowo-orzechowym.

            Wszystkie te smakołyki można było zabrać do domu i poczęstować członków rodziny!

            Serdecznie dziękujemy Paniom prowadzącym warsztaty za dobrą zabawę i porcję wiedzy oraz zdrowych pyszności!

          • Historia nie taka znowu odległa…

          • 13 stycznia 2022r. uczniowie klasy 7f wybrali się do Muzeum Okręgowego, aby obejrzeć wystawę zatytułowaną „Historia dobranocki”. Na ekspozycji zaprezentowano zbiory wypożyczone z prywatnego „Muzeum Dobranocek” w Rzeszowie. Dobranocki, później przemianowane na wieczorynki, emitowane zawsze o godzinie 19, gromadziły przed telewizorami rzesze dzieci przez ponad pół wieku.

            Dzięki wystawie młodzież miała możliwość poznania bohaterów aż 15 bajek, które w dzieciństwie oglądali ich rodzice i dziadkowie – m.in. Misia Uszatka, Colargola, Baltazara Gąbkę, Koziołka Matołka, Bolka i Lolka, Pingwinka Pik-Poka, Pyzę i Reksia. Poza tym, na wystawie znalazły się lalki, plakaty filmowe, folie animacyjne, różne rodzaje scenopisów oraz kadrów filmowych.

            Poznaliśmy etapy tworzenia jednego z filmów animowanych, wyprodukowanego w łódzkim studiu filmowym Se-Ma-For. Poza niewątpliwymi walorami artystycznymi, wystawa dostarczyła nam wiedzy na temat dzieciństwa naszych rodziców.

          • Nasi brązowi

          • W dniu 18 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile odbył się finał Mistrzostw Powiatu w Halowej Piłce Nożnej chłopców klas ósmych. W turnieju brały udział drużyny, które w eliminacjach zajęły dwa pierwsze miejsca w grupie.

            SP 11, SP3, SP Stara Łubianka i SP2 rozegrały zawody systemem „każdy z każdym” w wyniku czego nasza drużyna w składzie: Jakub Dybziński, Antoni Wojciechowski, Piotr Boroń, Piotr Orłowski, Maksymilian Żybort, Jan Kargol, Piotr Janik, Leon Witkowski - zajęła III miejsce. Opiekunem drużyny był Pan Marek Witczak. Serdecznie gratulujemy brązowego medalu i życzymy dalszych sukcesów!

          • 2021 - Rokiem Stanisława Lema

          • Stanisław Lem, wybitny pisarz science fiction, futurolog, felietonista i filozof, urodził się we Lwowie 12 września 1921 roku. Z okazji setnej rocznicy jego urodzin Sejm RP ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile p. Ewa Semanicka – nauczycielka języka polskiego - przygotowała wystawę poświęconą życiu i twórczości pisarza.

            Ekspozycja prezentowana była w holu I piętra szkoły na przełomie listopada i grudnia.

            Oglądającym przybliżony został życiorys Stanisława Lema, a także neologizmy z książek twórcy. Można było również zapoznać się z  filmami, które powstały na podstawie książek tego futurologa, między innymi „Solaris”. Zaskakujące teksty można było przeczytać na tablicy ukazującej „Przyszłość w wyobraźni uczniów kl.4”.

            Drugą część ekspozycji stanowiły prace plastyczne, wykonane przez uczniów klas piątych naszej szkoły pod kierunkiem p. Dariusza Półgęska. Dotyczyły one podejmowanych przez S. Lema  tematów – robotów, robotyki i kosmosu, a wykonane zostały z tworzyw sztucznych. Kosmicznego wyglądu niezwykłym pojazdom i rakietom nadawała folia aluminiowa. 

            Wystawa była bardzo interesująca. Wiele dowiedzieliśmy się o dziełach wybitnego twórcy a także o życiu samego artysty. Najbardziej jednak przykuwały uwagę kreatywne prace plastyczne naszych rówieśników.

             

            Alicja Zawadzka, 7f