• Miłe dla oka

• Zastanawiacie się jak udekorować wielkanocny stół? Tak, aby było ładnie kolorowo i do tego recyklingowo. Dziewczęta z klasy 5d już to wiedzą. Podczas przedświątecznych warsztatów przygotowały wspaniałe dekoracje wykorzystując np. resztki materiału przycięte w kształt kwadratu, kolorowe pompony, gumki recepturki, serwetki papierowe. I po kilkudziesięciu minutach zrobiło się świątecznie!

• Być eko…

• Tydzień Ekologii i EKOwarsztaty to musiało się udać! Uczestnicy warsztatów jak zwykle przybyli z głowami pełnymi kreatywnych pomysłów. Tym razem wspólnie wykonaliśmy podkładki pod kubki z płyt CD, wazoniki ze szklanych butelek oklejonych włóczką oraz organizery na biurko z rolek,  po papierze toaletowym. Było recyklingowo i użytecznie i o to chodziło. Brawo!

• ALFABET ZDROWIA

• Jednym z wyzwań Miesiąca Zdrowia i Ekologii był konkurs ALFABET ZDROWIA.

Uczniowie zgłaszali chęć udziału w konkursie, następnie losowali literę, pod którą krył się owoc lub warzywo. W głowie pojawiało się wiele pomysłów, z których należało wybrać ten najciekawszy, by zaprezentować walory odżywce warzywa lub owocu, a tym samym zachęcić uczniów do ich spożywania. Zaskakujących pomysłów i ciekawych prezentacji było wiele a jurorzy mieli niezwykle trudne zadanie -  wyłonić zwycięzców.

Uczniowie przygotowali przepiękne plakaty z ciekawostkami, wiersze oraz rekwizyty i przebrania.

Dziękujemy, oglądaliśmy Was z ogromną przyjemnością, byliście wspaniali.

• Czwórbój lekkoatletyczny

• 6 maja 2022 r. w obiektach sportowych MOSIR Piła,  przy ulicy Żeromskiego odbyły się Mistrzostwa Piły i Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym, w których udział wzięła reprezentacja dziewcząt  Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile . Po wyrównanej walce dziewczęta zajęły I miejsce i awansowały do finału rejonu, który odbył się w dniu 17 maja 2022 r., w którym dziewczęta wywalczyły I miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego.

Skład zwycięskiej drużyny: Weronika Bogdańska, Sara Wójtowicz, Izabela Fortuniak, Sandra Michalak, Patrycja Król, Maja Cerajewska, Urszula Przewoźniak. Opiekunem zespołu jest p. Jarosław Chwałek. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

• No Backpack Day

• Dzień bez plecaka – zabawa ta  pochodzi z USA. Celem jej powstania było przede wszystkim uświadomienie, że wiele ubogich  dzieci w różnych częściach świata nie ma plecaka, by nosić przybory szkolne. Z czasem przyjęło to formę zabawy i cechuje się kreatywnością,  pokazującą w czym można przynieść podręczniki, zeszyty i inne przybory do szkoły.

Do tej zabawy 13 maja 2022 r. dołączyła klasa 4d, a uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością i poczuciem humoru. Uczniowie przynieśli  ze sobą m.in.: walizki, skrzynki na narzędzia, nosidełko dla bobasa, transporter dla pieska, pudełko do prezentu, kosz na papiery, zabawkowy kosz na zakupy i in. Ciekawa była wykonana z kilku warstw kartonu walizka na kółkach. Może w ślady czwartoklasistów pójdą inne klasy, pokazując swoje pomysły?

E.S.