• „Dziewczyny lubią brąz…”

• 10 maja 2022 r.  w Hali Widowiskowo - Sportowej w Krotoszynie został rozegrany finał wojewódzki w siatkówce dziewcząt rocznika 2009 szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 8 najlepszych szkół z naszego województwa, które wcześniej wygrały rywalizację na poziomie miasta,  następnie powiatu i rejonu. Wspaniała ósemka to: SP 15 Poznań, SP 5 Gostyń, SP 2 Szamotuły, SP Kostrzyn, SP 18 Kalisz, SP Sławsk, SP 2 Piła oraz SP 8 Krotoszyn. Przed turniejem przeprowadzono losowanie grup eliminacyjnych. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy czterozespołowe. Dwie najlepsze drużyny awansowały do gier
            o medale a zespoły z miejsc 3 i 4 grały o miejsca 5-8. Pierwsze spotkania pokazały, że walka o medale będzie bardzo zacięta. Po rozegraniu spotkań grupowych, awans do pierwszej czwórki zapewniły sobie SP 15 Poznań, SP 5 Gostyń, SP 2 Piła oraz SP Kostrzyn.
            W półfinale zespół z Poznania wygrał z Kostrzynem a Gostyń po zaciętej walce w tie-breaku pokonał drużynę z Piły. Mecze o medale dostarczyły sporo emocji. Mistrzem Wielkopolski została Szkoła Podstawowa nr 15 z Poznania. Srebrne medale przypadły zawodniczkom
            z Gostynia a brązowe  dziewczynom  z SP 2 w Pile. Ponadto najlepsze zawodniczki zostały uhonorowane wyróżnieniami. Z pilskiego zespołu Julia Grochowicka została najlepszą blokującą turnieju.

Wszystkie zawodniczki SP 2 Piła biorące udział w turnieju są objęte programem Szkolnych Ośrodków Siatkarskich i trenują w Klubie sportowym SPS Volley Piła.Naszą szkołę reprezentowały: Julia Gniot, Julia Grochowicka, Natalia Kasińska, Zuzanna Popielec, Maja Lewandowska, Gabriela Sowalska, Weronika Grygier, Barbara Przewożniak, Zofia Wodara, Nikola Głowacka. Opiekunem zespołu jest p.Tomasz Idzikowski.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. SP 15 Poznań
            2. SP 5 Gostyń
            3. SP 2 Piła
            4. SP Kostrzyn
            5. SP 18 Kalisz
            6. SP 2 Szamotuły
            7. SP 8 Krotoszyn
            8. SP Sławsk

Gratulujemy sukcesu!

• „WodoWskazy 2022”

• 26 kwietnia 2022 r., w pilskim Instytucie UAM odbyła się trzecia edycja festiwalu „WodoWskazy”. Uczniowie naszej szkoły brali udział w poprzednich latach w tych wydarzeniach, stąd nie mogło nas zabraknąć na tegorocznych wykładach. Poruszony został temat ekologii i ochrony dużych drapieżników np.: rysia, wilka, borsuka. Padły ważne pytania: „Po co nam duże drapieżniki? Jaka jest ich rola w przyrodzie? I czy jest miejsce dla tych zwierząt w krajobrazie stale przekształcanym przez człowieka?”.
            Gośćmi tegorocznych "WodoWskazów" byli: dr hab. Sabina Nowak (Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", Uniwersytet Warszawski), dr hab. inż. Robert Mysłajek (SDN "Wilk", UW.), Marcin Grzegorzek (specjalista w projekcie "Powrót rysia do północno-zachodniej Polski") oraz Marcin Kostrzyński - "Marcin z lasu", czyli polski ambasador przyrody.

Festiwal popularyzuje nauki przyrodnicze, jednocześnie uświadamia uczniom siłę sprawczą pasji, jej rolę w naszym życiu, konieczność stawiania sobie trudnych wyzwań, które prowadzą do realizacji marzeń. Bardzo cieszymy się, że uczniom z klasy 5b i 7a udało się wziąć udział w „WodoWskazach 2022”. Młodzież poznała ciekawe i mało znane fakty z życia naszych drapieżników, miała okazję posłuchać prelegentów, których: wiedza, pasja, konsekwencja i wytrwałość doprowadziły do osiągnięcia wydawać by się mogło… niemożliwych celów. Dziękujemy za tegoroczny festiwal i z niecierpliwością czekamy na następne.