• Sukcesy naszych uczniów w III Konkursie „Zareklamuj zawód”

• W środę 22 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile odbyło się podsumowanie konkursu z doradztwa zawodowego oraz języka polskiego pt. "Zareklamuj zawód".

Zadaniem uczniów było przygotowanie krótkiego filmiku reklamującego wybrany zawód.

Chętni uczniowie naszej szkoły przygotowali reklamę zawodu nauczycielki, żołnierza i filmowca. Cała trójka została doceniona przez jury i nagrodzona. Byli to:

Julian Wieczorek, kl. 8c, który zajął II miejsce oraz Liliana Popławska, kl. 6d i Damian Błauciak, kl. 7b, którzy otrzymali wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy!

• Udział uczniów z klasy 3b w otwarciu Instytutu Integracji i Edukacji

• 21 listopada uczniowie klasy 3b z paniami Ewą Kluge – wicedyrektorem Szkoły oraz Agnieszką Płóciennik – nauczycielką klasy 3b w ramach działań Klubu Europejskiego działającego w naszej szkole, byli uczestnikami podczas otwarcia Instytutu Integracji i Edukacji – Okrąglaka w Pile przy ulicy Okólnej 32 A. Budynek został odrestaurowany i dostosowany dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. Z pewnością będą korzystać z niego również dzieci i uczniowie starsi, ponieważ głównym zamierzeniem tego instytutu jest integracja młodych ludzi ze starszymi.

Po uroczystym otwarciu dzieci miały zapewnione zabawy zarówno ruchowe jak i manualne.

Był również poczęstunek w formie pieczonych kiełbasek, herbaty, a także ciasta. Wszystkie pociechy były zadowolone z pobytu w Instytucie.

• KLUB EUROPEJSKI W NASZEJ SZKOLE

• Od października w naszej szkole zaczął działać Klub Europejski. Animatorem Szkolnego Klubu Europejskiego została pani Agnieszka Płóciennik. Członkami Klubu są uczniowie z Klasy Patronackiej - 8b. Działania, które będą podejmowane to m.in. uczestnictwo uczniów w pięciu  lekcjach o tematyce nawiązującej do Unii Europejskiej, udział w Teście wiedzy nt. Unii, a także zaangażowanie w Europejski Festyn Integracyjny.

Pierwsza lekcja już się odbyła. Serdecznie dziękujemy pani Dominice Łusiewicz za merytoryczne wsparcie podczas lekcji pt. „Historia integracji Europejskiej. W ramach klubu  uczniowie klasy 7c uczestniczyli w Mitingu na Cmentarzu jenieckim w Pile – Leszkowie. Dzieci młodsze z klasy 3b też wzięły udział w przedsięwzięciu zaplanowanym w ramach działań Klubu, ale o tym w kolejnym poście.

• Energetyczne Koło Naukowe - działamy w SP2!

• Grupa uczniów klasy 4b pod opieką pani Katarzyny Sosnowskiej i pana Patryka Tomkalskiego w obecnym roku szkolnym realizuje cykl zajęć w ramach VIII edycji programu oświatowego dla szkół podstawowych BYĆ JAK IGNACY, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie w ramach projektu uczą się pracować metodą naukową oraz biorą udział w licznych eksperymentach, dotyczących wielu różnych rodzajów energii. W ostatnim czasie uczniowie Energetycznego Koła Naukowego poznali działanie silnika parowego, dowiedzieli się, jaki gaz rozświetlał dawniej miasta, a także doświadczalnie zbadali właściwości ropy naftowej.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 17 listopada uczniowie klas 2 i 3 mieli możliwość przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Związane to było z przypadającym tego dnia Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Chętni uczniowie przybyli na hol szkolny, gdzie otrzymali zadania od przedstawicieli Samorządziku Uczniowskiego i mogli sprawdzić swoją wiedzę. Dziękujemy za liczne przybycie i do zobaczenia za rok.