• EKOSZKOŁA 2024

          • Z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła po raz kolejny zdobyła tytuł EkoSzkoły. To już kolejny dowód na nasze zaangażowanie w kształtowanie ekologicznej świadomości wśród młodego pokolenia.

            W tym roku do udziału w projekcie zgłosiło się 567 placówek edukacyjnych z całej Polski. Wśród nich znalazła się i nasza szkoła, która z sukcesem zrealizowała wszystkie zadania projektowe w 10 obowiązkowych zakresach tematycznych: czysta i dostępna woda, zdrowe i czyste powietrze, przeciwdziałanie zmianom klimatu, odnawialne źródła energii, ekologiczny transport i podróże, zielona przestrzeń wokół, ochrona bioróżnorodności, zdrowa i ekologiczna żywność, odpowiedzialna konsumpcja, gospodarowanie odpadami.

            Dzięki różnorodnym działaniom, takim jak tematyczne akcje ekologiczne, dni i tygodnie poświęcone ochronie środowiska, imprezy szkolne, konkursy i debaty, doświadczenia i obserwacje, zajęcia warsztatowe, wystawy ekologiczne, gazetki tematyczne oraz emisje filmów o tematyce ekologicznej, nasza szkoła stała się prawdziwym wzorem dla innych.

            Jesteśmy niezwykle dumni, iż znaleźliśmy się w gronie 233 wyróżnionych placówek. Pragniemy podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich zaangażowanie i owocną współpracę. To dzięki Wam nasza placówka może się pochwalić tym sukcesem.

            Tytuł EkoSzkoły to dla nas nie tylko nagroda, ale również zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz ochrony środowiska. Będziemy kontynuować nasze działania edukacyjne i promować postawy proekologiczne wśród całej społeczności szkolnej.

          • Wyłącz ego, włącz eko!

          • W roku szkolnym 2023/2024 realizowaliśmy szkolny projekt edukacyjny "Dzieci edukują EKOlogicznie" pod hasłem "Wyłącz ego, włącz eko!". Projekt miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i uczniów naszego miasta oraz zaangażowanie ich w działania na rzecz ochrony środowiska.

            Głównymi bohaterkami projektu były uczennice klasy 7d: Iza, Julka, Łucja, Nina i Zosia. Dziewczynki prezentowały recyclingowy teatrzyk Kamishibai pod tytułem "Wyłącz EGO, włącz EKO!", w którym zabawny i przystępny sposób omawiały proste proekologiczne działania, które każdy (dziecko i dorosły) może wdrożyć w swoim codziennym życiu.

            Z wykorzystaniem teatrzyku uczennice prowadziły liczne akcje edukacyjne m.in. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, Dnia Ziemi, Dzień bez Śmiecenia oraz Dni Ochrony Środowiska.

            Podczas spotkań uczennice odwiedziły grupy przedszkolne w Przedszkolach nr 2, 14 i 16 oraz oddziały przedszkolne i klasy 1-3 w budynku naszej szkoły przy ul. Roosevelta.

            Uczestnicy naszych spotkań otrzymywali również ulotki edukacyjne, które mogli zabrać do domu, by podjąć temat działań ekologicznych ze swoimi domownikami. Teatrzyk i ulotki cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Dzieci z zaangażowaniem śledzili losy bohaterki teatrzyku Matki Ziemi i chętnie dzieliły się swoimi pomysłami na oszczędzanie wody, segregowanie odpadów i dbanie o środowisko naturalne. Po przeprowadzonych spotkaniach grupa edukatorek otrzymywała wykonane przez dzieci laurki i podziękowania.

            Projekt "Dzieci edukują EKOlogicznie" to inicjatywa, która pokazuje, jak młodzież może aktywnie działać na rzecz ochrony naszej planety. Uczennice klasy 7d wykazały się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością, a ich działania z pewnością zainspirowały wielu do zmiany nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska.

            Projekt będzie kontynuowany w nowym roku szkolnym, a uczennice zapowiadają kolejne ciekawe akcje i działania edukacyjne podnoszące społeczną świadomość proekologiczną.

          • Nadbałtycka przygoda!

          • W dniach 6-7 czerwca uczniowie z klas : 7a, 7b, 8a i 8c uczestniczyli w wycieczce do Międzyzdrojów i Świnoujścia. Pierwszego dnia zwiedzali Międzyzdroje, przeszli molo i Promenadę Gwiazd oraz mogli uczestniczyć w podziwianiu pięknych okazów ryb i stworzeń wodnych w Oceanarium usytuowanym w samym centrum miasta. Po obiadokolacji uczestnicy wycieczki udali się na plażę, aby oglądać zachód słońca. Podczas spaceru odwiedzili pobliskie budki , które kusiły smakołykami. Część młodzieży aktywnie spędzała czas, grając w siatkówkę plażową.

            Drugiego dnia zwiedzane było Świnoujście- jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: UznamWolinKarsibór oraz na kilkudziesięciu wyspach i wysepkach, uczniowie dotarli tam nowym tunelem. Kolejnym punktem wycieczki był rejs promem na najwyższą w Polsce latarnię morską licząca 308 schodów oraz zwiedzanie Fortu Gerharda - „żywego muzeum historycznego”. Tam wszyscy przeszli prawdziwe wojskowe szkolenie.

            Niestety, czas upłynął za szybko i z bagażem wspomnień młodzież wróciła do domu.