• Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

• 28 maja 2022 r. odbyło się spotkanie online z autorem książek dla dzieci p. Waldemarem Cichoniem. Jest On autorem m. in.: „Cukierku, ty łobuzie!”. Uczniowie dowiedzieli się, co inspiruje pisarza do pisania książek i w jaki sposób można zostać pisarzem. Niespodzianką było poznanie głównego bohatera książek – Cukierka. Ten psotny kotek ceni sobie dobrą zabawę i niezależność. Nasi uczniowie wspaniale bawili się na spotkaniu. Byli bardzo zadowoleni, że mogą przygotować pytania do pisarza, na które chętnie im odpowiadał. Wielu uczniów zamówiło książki z osobistą dedykacją  autora.

• Popołudnie z książką

• W ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie zapoznali się ze specyfiką zbiorów wypożyczalni, czytelni i działu multimedialnego w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Pile. Dzieci wysłuchały krótkiej opowieści: "Dwa ptaszki" w formie teatrzyku kamishibai, z której dowiedziały się, jak wspólna praca pomaga w osiągnięciu celu. Zajęcia zrealizowała p. Dominika Łusiewicz.

• Zajęcia dogoterapeutyczne

• Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych odbyło się spotkanie edukacyjne z udziałem certyfikowanych psów terapeutycznych, na którym poruszono wiele ważnych tematów m. in.: jak poprzez zabawę uczyć dzieci poprawnego traktowania zwierząt. Dzieci dowiedziały się, że obcy pies potrzebuje przestrzeni, empatii i nie należy podchodzić do pupila bez zgody jego opiekuna. Dziękujemy pani Magdalenie Bandurskiej za uatrakcyjnienie naszych zajęć spotkaniem z psiakami.

• „Czerwony kapturek”

• W ramach integracji dzieci z oddziałów przedszkolnych z bracią szkolną obejrzały teatrzyk o „Czerwonym Kapturku”, przygotowany przez uczniów klasy IV. Po występach odbył się quiz pokazujący, co przedszkolakom udało się zapamiętać z bajki. Wspólne tańce, gry i zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

Ewa Michalska - Hinca

• Co wspólnego ma deszcz z cytryną?

• Zanieczyszczenie powietrza powoduje kwaśne deszcze, które szkodzą przyrodzie. Jak im zapobiegać? Na to pytanie odpowiedzi szukała grupa dzieci z zajęć  korekcyjno - kompensacyjnych na lekcji w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Pile, w ramach realizacji projektu: „Działaj EKOlogicznie”.