• Do startu gotowi – hop

     • Bieg Fair-Play, który odbył się w naszej szkole 16 września zgromadził  na boisku ponad 100 uczniów oraz nauczycieli. Na imprezie tej nie mogło zabraknąć pani wicedyrektor Ewy Kluge oraz pana wicedyrektora Mariusza Mijalskiego. Cała akcja miała swój początek w Brukseli 7.IX.2020r., gdzie odbył się pierwszy Światowy Dzień Fair- Play. Inicjatywa sportowa pielęgnowana przez Polski Komitet Olimpijski, mająca na celu promowanie fair- play i wartości etycznych w sporcie świetnie wpisuje się w Gminny Program Profilaktyki pod nazwą  „Do startu gotowi – hop”.

      Wierzymy, że sport zgodnie z duchem fair-play, kształtuje moralność i osobowość młodych ludzi. Jednocześnie cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie spędzają czas wolny w aktywny sposób i zaangażowali się w głoszenie zasady fair- play. Zobaczcie sami!

     • Narodowe Czytanie 2022 „Ballady i romanse” Adam Mickiewicz

     • 03.09.2022r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Semanickiej w ramach Koła Miłośników Kultury wzięli udział w 11. edycji Narodowego Czytania. W tym roku były to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W Pile wydarzenie było  organizowane przez Regionalne Centrum Kultury. Spotkanie odbywało się w ogrodzie Muzeum Stanisława Staszica. Została tam także zaprezentowana wystawa plakatów zatytułowana “Za/świat ballad Adama Mickiewicza”. Mogliśmy również usłyszeć średniowieczną muzykę w przepięknym wykonaniu pani  Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz melorecytację  o życiu poety przeobrażeń.

      Warto podkreślić, że jedna z uczennic klasy 8d, Dominika Ratka, odważyła się wystąpić przed publicznością i przeczytać balladę pt. „Powrót taty”  A. Mickiewicza. Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa, a dla osób, które przyniosły własne książki przygotowana była pamiątkowa pieczęć.

      Dzięki temu  wydarzeniu uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat narodowego wieszcza polskiego romantyzmu.

      Marika Rebelska, Nikola Wersocka, 8d

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/23

     • Dnia 01.09.2022 r. o godzinie 11.00 odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Podczas inauguracji, po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, Pani Dyrektor Barbara Ochocka życzyła uczniom owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości a nauczycielom wytrwałości i niesłabnącego zaangażowania w proces edukacyjny dzieci i młodzieży. 

     • Nasza szkoła jest EKO!

     • Po raz kolejny jest nam niezwykle miło przekazać informację, że nasza szkoła została wpisana na listę EKO-SZKÓŁ.

      Bardzo intensywne działania prowadzone przez cały rok szkolny 2021/2022 pozwoliły na zrealizowanie założeń  ogólnopolskiego projektu edukacji ekologicznej, co umożliwiło nam znalezienie się w gronie ponad tysiąca szkół i przedszkoli wyróżnionych tytułem EKO-SZKOŁA 2022.

      Dodajmy, że „EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.