• Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!

• W ostatni czwartek 21 marca Nasza Szkoła była trochę inna niż na co dzień. Czekały na nas kolorowe plakaty i quizy, uczniowie się poprzebierali, a na boisku szkolnym czekały na nas gry i zabawy. To wszystko z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz Dnia Wody! Samorząd Uczniowski zorganizował dla nas piękne dekoracje oraz quiz z pytaniami dotyczącymi wody i Naszej planety. Marzec trochę pokrzyżował nam taneczne plany, ale na ostatniej długiej przerwie mogliśmy też poruszać się na świeżym powietrzu i poszukać pierwszych oznak wiosny. Uczniowie wzięli również udział w konkursie z nagrodami na strój wiosenno-wodny, i wykazali się nie lada kreatywnością! Składamy gratulacje dla konkursowych zwycięzców, całą szkołę zachęcamy do przyłączania się do dalszych akcji, a poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Wasz Samorząd z Opiekunkami.

• Zwycięstwo Na Olimpie

• 21 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile odbył się Miejski Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych Na Olimpie pod honorowym patronatem Prezydenta Piły Pana Piotra Głowskiego. W mitologicznych zmaganiach wzięło udział wielu uczniów z różnych szkół, którzy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do napisania testu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica naszej szkoły, Emilia Malinowska z klasy 5 b zajęła III miejsce i otrzymała brązowy laur zwycięstwa. Gratulujemy naszej koleżance tak wszechstronnej wiedzy mitologicznej i życzymy kolejnych sukcesów.

• Akademia Dobrego Smaku

• W ramach działań promujących zdrowe odżywianie uczniowie klasy 5 b podjęli inicjatywę wypieku gofrów. Akcja ta miała na celu nie tylko zaprezentowanie uczniom alternatywnych, zdrowszych opcji przekąsek, ale także edukację na temat wartości odżywczych i znaczenia zrównoważonej diety. Akcja została dokładnie zaplanowana przez uczniów, którzy z entuzjazmem przystąpili do przygotowania gofrów. Piątoklasiści mieli okazję nauczyć się obsługi sprzętu kuchennego oraz spróbować zdrowszych wersji gofrów, a także dowiedzieć się, jak proste zmiany w składnikach mogą wpłynąć na wartość odżywczą potrawy. W trakcie degustacji uczniowie brali udział w dyskusji na temat zdrowego odżywiania się oraz wpływu diety na ich codzienne funkcjonowanie i zdrowie. W ten sposób akcja nie tylko dostarczyła przyjemności z jedzenia gofrów, ale również stała się platformą do edukacji zdrowotnej.