• Sukces Michaliny

• Uczennica naszej szkoły Michalina Wamke z klasy 5b wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla szkół podstawowych objętym Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki „Jak Parki Narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów ze szkół podstawowych z całej Polski.

W  kategorii klas IV-VI nietuzinkowa praca Michaliny zdeklasowała inne i zapewniła uczennicy pierwsze miejsce. Michalina oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej oraz Ministerstwo Środowiska i Klimatu wygrała również dla swojej klasy wycieczkę do Drawieńskiego Parku Narodowego (do jej realizacji dojdzie we wrześniu). Jesteśmy pewni, że o wielkim talencie Michaliny jeszcze usłyszymy. Opiekunem uczennicy była  p. Sławomira Lewińska.
            Michalina – tak trzymaj, serdecznie Ci gratulujemy!

• Odwiedziny

• Dnia 20 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili pensjonariuszy pilskiego Domu Pomocy Społecznej, gdzie z okazji Dnia Matki i Ojca recytowali wiersze i śpiewali piosenki nawiązujące do istoty i powagi bycia rodzicami. Następnie złożyli życzenia oraz  wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Atmosfera była wspaniała – wzruszająca, ale i pełna radości. Chcielibyśmy  podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten dzień był taki wyjątkowy. Dziękujemy!

• Kącik wypoczynkowy do relaksu i nauki!

• Projekt wynikał z potrzeby stworzenia własnej przestrzeni do wypoczynku dla uczniów naszej szkoły oraz poprawy funkcjonalności i estetyki miejsc, w których uczniowie przebywają w czasie wolnym. W działania zaangażowane było Bractwo Uczniowskie - 12 prac Herkulesa z klasy 8 f oraz rodzice. Uczniowie rozwinęli nie tylko nowe umiejętności związane z planowaniem, aranżacją, komunikacją, ale także zdobyli doświadczenie w wykonywaniu zupełnie nowych czynności takich jak: projektowanie, malowanie, szlifowanie, wbijanie gwoździ, itp. W rezultacie kilkumiesięcznej pracy, powstała nowa przestrzeń, z której obecnie korzysta cała szkoła.

W projekcie zostały wykorzystane elementy upcyklingu. Uczniowie pod okiem swoich opiekunów i rodziców zużytkowali stare przedmioty i wykonali stolik z pufami z materiałów z odzysku (pianki, opony, sklejki), nadając im zupełnie nowe życie. Najsympatyczniejsze momenty zdaniem uczniów w pracy nad projektem? Najbardziej zapadło nam w pamięć i najbardziej podobało się wspólne projektowanie mebli, malowanie oraz miło spędzony czas. Ponadto jesteśmy ogromnie zadowoleni ze swojej pracy i efektu końcowego zmienionej przestrzeni. Okazało się, że nie tylko chcemy, ale i możemy zmieniać rzeczywistość.

Wskazówki dla innych: nie bójcie się porażek, opóźnień, zmęczenia, które na pewno się pojawi. Sam proces uczy wszystkich bardzo wiele, no i oczywiście efekt końcowy sprawia wiele satysfakcji!

• Z książką w plenerze!

• Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) nasza szkoła włączyła się w akcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łące i zorganizowała Piknik
            z książką. W myśl zasady, że książka jest dobra w każdym momencie i w każdym miejscu,
            25 kwietnia 2022 r. czytaliśmy na boisku szkolnym.  Promowaliśmy  czytelnictwo, które  bardzo rozwija wyobraźnię każdego z nas. Uczniowie chętnie poleżeli na trawie i poczytali ulubione książki. Bardzo się cieszymy, że z tak wielkim zaangażowaniem nauczyciele wraz ze swoimi uczniami  przyłączyli się do pikniku, by rozbudzać wśród dzieci i młodzieży miłość do książek. Nie ma to jak czytanie pod chmurką...

Linki do galerii:

• Złotka lekkoatletyczne

• W dniu 23 maja 2022 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Trójboju lekkoatletycznym,  w których udział wzięła reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile zajmując I miejsce . Skład drużyny: Maja Ciemięga, Julia Mroczka, Alicja Gniot, Maja Ławniczak, Gabriela Majcher, Milena Śnioszek, Amelia Ziółkowska.
                                                                                                        Opiekun zespołu Jarosław Chwałek