• SZKOŁA PAMIĘTA…

     • Jest coś co śmierci się opiera, to pamięć -ona nie umiera.

      Jak co roku w listopadzie, miesiącu pamięci i modlitwy za zmarłych, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili groby nieżyjących dyrektorów naszej szkoły: p. dyrektor Doroty Frydrych oraz p. dyrektora Ryszarda Sprengera. Zapalili znicze i złożyli na grobach wiązanki.

     • Spotkanie z policjantem

     • W ramach działań profilaktycznych  8 listopada uczniowie klas piątych wzięli udział w spotkaniu z policjantką, p.  Olimpią Kubińską na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. 

      Poczas zajęć funkcjonariuszka  policji wyjaśniła uczniom, co to jest odpowiedzialność karna i  na czym polega oraz kiedy dziecko ponosimy odpowiedzialność karną za swoje czyny. Wymieniła i omówiła kilka przykładów czynów karalnych. Przybliżyła pojęcie demoralizacji, czyli zachowania niezgodnego z przyjętymi normami społecznymi. W czasie wystąpienia uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje może ponieść nieletni, który dopuścił się wykroczeń.

      Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali oraz zadawali mnóstwo pytań. Poruszane tematy wywołały wśród uczniów wiele pozytywnych emocji, gdyż wychodząc z sali, dyskutowali na temat odpowiedzialności karnej.  Uczestnictwo w zajęciach przyczyniłom się do wzrostu świadomości

      i odpowiedzialności uczniów za swoje czyny.

     • Konkurs na Zakładkę do Książki „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą”

     • W październiku zorganizowany został przez Panie: Bożenę Forecką i Katarzynę Wikę Szkolny Konkurs na Zakładkę do Książki „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą” dla uczniów klas IV – VIII. Polegał on na samodzielnym wykonaniu zakładki do książki w dowolnej technice plastycznej. Miał on na celu pobudzanie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej uczniów oraz rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych.

      Komisja konkursowa przyznała:
      I miejsce - Emilii Malinowskiej z klasy 5b
      II miejsce - Amelii Urban z klasy 5b
      III miejsce - Anastasii Szulim z klasy 4a

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

     • Klasa 4a na wycieczce w Poznaniu

     • 9 listopada 2023 r. klasa 4a wybrała się na wycieczkę do Poznania. Odwiedziny w stolicy wielkopolski rozpoczęliśmy od wizyty w najstarszej polskiej katedrze, położonej na Ostrowie Tumskim. Historia tej niezwykłej budowli sięga II połowy  X wieku i początków chrześcijaństwa na ziemiach polskich. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I. Z katedry pomknęliśmy realizować kolejny punkt naszej wycieczki w Bramie ICHOT. Brama Poznania jest pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, stworzonym na wzór podobnych instytucji działających za granicą. Wydarzenia, których wyspa katedralna była świadkiem, odegrały istotną rolę w historii naszego państwa. Uczestnicząc w rozwiązywaniu zagadek z szalonym detektywem Jakubem, sporo dowiedzieliśmy się o początkach państwa polskiego i wyspie katedralnej. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek do Muzeum Archeologicznego.  W muzeum obejrzeliśmy wystawy: Tu powstała Polska, Prawdzieje wielkopolski,  Śmierć i życie w Starożytnym EgipcieArcheologia SudanuSztuka naskalna Afryki. W Pałacu Górków szczególnie zainteresowały nas obelisk Ramzesa, mumia 8-letniego chłopca  oraz wystawa papirusów. Z  muzeum udaliśmy się pieszo na dworzec, podziwiając po drodze  architekturę zabytkowych gmachów poznańskiej Dzielnicy Cesarskiej takich jak: neorenesansowy Collegium Minus, Collegium Iuridicum, Akademia Muzyczna, Zamek Cesarski oraz pomniki: Adama Mickiewicza i Ofiar Czerwca 1956. Do Piły wróciliśmy wieczorem pełni wrażeń. W przyszłości planujemy tu powrócić!

     • Sukcesy naszych uczniów w Olimpiadzie Eko

     • Nasi uczniowie sukcesywnie zdobywali kolejne etapy Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. Finalnie dostali się do ostatniego etapu jakim jest Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski, która zakończyła się dla naszych uczennic ogromnym osiągnięciem.
      W etapie klas IV-VI reprezentowała naszą szkołę Emilia Malinowska z klasy V B i ukończyła Olimpiadę z wyróżnieniem, w etapie klas VII -VIII reprezentowały naszą szkołę Zofia Sabat z klasy VII B oraz Michalina Wamke także z klasy VII B, która ukończyła ten etap z największym sukcesem zdobywając I miejsce!
      Jesteśmy dumni, ze mamy tak zdolne uczennice. Wielkie gratulacje!