• Miejska Uroczystość Zakończenia roku szkolnego 2021/2022

     • „Dopłynęliśmy do portu wakacje”- tak pani dyrektor Barbara Ochocka zaczęła swoje przemówienie do uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości na Miejskiej Uroczystości Zakończenia roku szkolnego 2021/2022, która odbywała się w naszej szkole.

        Zgodnie z coroczną tradycją najlepszym uczniom naszej szkoły zostały wręczone pamiątkowe medale ufundowane przez Radę Rodziców. Tytuł „Uczeń na Medal” otrzymało aż 120 uczniów klas I-III.

        W tym uroczystym dniu została wręczona nagroda dla „Najlepszego Trzecioklasisty”, którą otrzymała Amelia Urban z klasy III B. Uhonorowano  uczniów, którzy w tym roku szkolnym nie opuścili ani jednego dnia i są laureatami   konkursu „Frekwencja na szóstkę”. Wręczono również nagrodę Patrycji Flisik z klasy II B, zwyciężczyni konkursu „Czytelnik na Medal”.

         Na uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Piła pan Krzysztof Szewc oraz dyrektor Wydziału Oświaty, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Piły pan Sebastian Dzikowski wręczyli akty powierzenia stanowisk dyrektorom pilskich przedszkoli i szkół podstawowych.

        Oczywiście, zakończenie roku szkolnego nie mogłoby się obyć bez wakacyjnego programu artystycznego. Występ naszych uczniów zachwycił nie tylko rodziców, ale i wszystkich zaproszonych gości.

        Pan Krzysztof Szewc Zastępca Prezydenta Miasta Piła życzył uczniom , rodzicom i nauczycielom udanych, wesołych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

     • Kolejny rok za nami

     • W piątek 24 czerwca 2022 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku dla uczniów kl.4-7. Podczas apelu wręczone zostały nagrody i medale dla najlepszych uczniów w kategorii „Uczeń na medal”, „Frekwencja na 6.” oraz najlepsi sportowcy roku. Nie zabrakło tez dyplomów i nagród dla uczennic z kl.6 b, które zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie ekologicznym. Wakacyjnego nastroju dodał występ szkolnego zespołu Nutki. Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym.

     • Pożegnań nadszedł czas…

     • 23 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych, w którym  wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie oraz ich rodzice.   Podczas uroczystości najlepszym uczniom wręczono Medale oraz upominki. Prymusem szkoły został Jakub Rauhut z klasy 8e, a Dominik Wiśniewski z klasy 8f oraz Kacper Artymowicz z klasy 8d z rąk pani dyrektor Barbary Ochockiej otrzymali Nagrodę Dyrektora. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich to szkoła, w której sport jest ważnym elementem edukacji, więc podczas tak doniosłych chwil nie mogło zabraknąć wyróżnień za sport. Sportowcem Szkoły w kategorii dziewcząt została Dominika Kasińska z klasy 8a, a w kategorii  chłopców Jakub Dybziński z klasy 8a. Poza tym przyznano również dwie Nagrody Specjalne dla wybitnych sportowców, którzy reprezentowali naszą szkołę na arenie krajowej i światowej. Otrzymali je: Aneta Zgódka z klasy 8a i Xavier Rzeszut z klasy 8a. W dalszej części uroczystości wręczono symboliczne  Łapki  - odznaczenia wolontariusza. Podziękowano także rodzicom za wzorowe wychowanie dziecka oraz za pracę na rzecz klasy i szkoły. Najbardziej wzruszającym momentem było rozwiązanie klas. Wychowawcy i uczniowie wylali mnóstwo łez a uściskom nie było końca. Na zakończenie zebrani wysłuchali recytacji wiersza Wisławy Szymborskiej Nic dwa razy się  nie zdarzy w wykonaniu uczennic klasy 5 e: Oliwii Skwarek i Sandry Michalak. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Sławomira Smolarska, a występy wokalistów Szkolnego Zespołu Wokalnego Nutki oklaskiwane były gromkimi brawami.

      Drodzy Uczniowie,

      życzymy Wam udanych wakacji obfitujących w ciekawe wydarzenia i wspaniałe przygody. Niech Wam zawsze towarzyszy wewnętrzny spokój i szczery uśmiech, który jest najprostszą drogą do szczęścia.

      Aneta Marzec

     • Udało się! Będziemy #SuperKoderami

     • Od września 2022 r. nasza szkoła dołączy do #SuperKoderów!

      #SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Dedykowany jest uczniom klas 4-8, w tym uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie będą poznawać podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

      #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów. Przed nami zatem wiele ciekawych lekcji, podczas których będziemy nie tylko obserwować, ale także doświadczać wykorzystując do tego niezbędny sprzęt, w tym również roboty.

     • Na wakacyjnym szlaku… jezioro, łąka, las

     • Ostatnie zajęcia przyrody w klasie 4f upłynęły pod hasłem wakacyjnych planów oraz nietypowej powtórki wiadomości o ekosystemach. Uczniowie przygotowywali plakaty, na które przelali swoją wiedzę na temat ekosystemu pola, łąki, lasu, rzeki i jeziora wzbogacając ją w  ekspresje twórcze.