• „Detektyw Bruno”

     • W prezencie na mikołajki, 6 grudnia, poszliśmy z klasą do kina Helios na film pt. „Detektyw Bruno”. Każdy zajął miejsce i z niecierpliwością czekaliśmy na film.

      „Detektyw Bruno” to historia ośmioletniego chłopca Oskara fana serialu o tym samym tytule. Akcja filmu rozgrywała się w Warszawie. Głównymi bohaterami byli Bruno Księski (aktor-detektyw z serialu) i Oskar Walczak - ośmioletni chłopiec, który mieszkał w rodzinnym domu zastępczym. Chłopiec na ósme urodziny dostał kopertę, w której był prezent od  rodziców - rysunek, który miał go zaprowadzić do prezentu. Oskar bardzo pragnął wyruszyć na poszukiwanie prezentu, dlatego poprosił o pomoc „najlepszego” detektywa - Bruna. Niestety Bruno Księski  był   aktorem z jego ulubionego serialu, lecz Oskar tego nie rozumiał. Splot różnych wydarzeń sprawił, że gwiazdor w ostatnim czasie nie miał zbyt dobrych notowań.  Bruno, wiedząc o tym, zgodził się na propozycję chłopca. Umieszczał na bieżąco relacje na swoim profilu  społecznościowym, poprawiając swoje notowania.

      Aktor razem z Oskarem rozwiązując kolejne zagadki, przeżyli wiele przygód. Jedna z ostatnich scen rozgrywała się w parku, kiedy rodzina zastępcza zabierała Oskara do domu, wtedy chłopiec zrozumiał, że Bruno to tylko aktor, który wcielał się w rolę detektywa. Gdy gwiazdor  dostał nagrodę za swoją rolę zrozumiał, że przyjaźń jest ważniejsza niż sława i pieniądze. Dotarło do niego, że Oskar dużo zmienił  w jego życiu. Stał się przyjacielem, który pokazał mu co, jest w życiu ważne. Bohaterom udaje się odnaleźć prezent, ale w jaki sposób… dowiecie się sami po obejrzeniu.

      Film bardzo mi się podobał, było dużo zwrotów akcji i zabawnych scen. Oglądać go mogą zarówno dzieci  jak i dorośli. Serdecznie polecam wyprawę do kina każdemu, kto lubi filmy familijno-przygodowe. A wspólne wyjście z klasą może być  świetną przygodą!

                                                                                                                                   Bartek Zaciera, kl. Vd

     • Międzyklasowy Mikołajkowy Turniej Sportowy

     • 1 grudnia 2022 roku uczniowie klasy III b i III c uczestniczyli w Międzyklasowym Mikołajkowym Turnieju Sportowym. Celem turnieju była integracja uczniów, a także rozwijanie ich sprawności ruchowej. Pomysłodawczynią zorganizowania międzyklasowego turnieju była Amelia Kowalczyk – przedstawicielka Samorządziku. Trzecioklasiści brali udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez Amelię. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną i rywalizowali z ogromnym zaangażowaniem. Turniej przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji sportowej sprawiając uczniom dużo radości.

     • Wyniki Konkursu Mikołaj ,,Wyczaruj Mikołaja z butelki".

     • Prezentujemy wyniki szkolnego konkursu pt. Wyczaruj Mikołaja z butelki. Na konkurs wpłynęło 50 wyjątkowych, ekologicznych prac. Jury składające się z Zarządu Samorządziku: Marcel Lech, Amelia Kowalczyk, Oriana Abramczyk wyłoniło zwycięskie prace. Przyznano:

      I miejsce - Oskar Branowski z kl. 3b oraz Wiktoria Biernacka z kl. 5a,II miejsce - Szymon Ajszet z kl. 1a,III miejsce - Kacper Jabłoński z kl. 2a

      Wyróżnienie zdobyli:Anna Wróbel 3b, Wiktoria Kutnik 2d, Hanna Kaźmierczak 3b, Bianka Ławniczak 2c, Wiktoria Ławniczak 1d, Gabriela Kubik 3b, Oliwia Rohde 3d, Laura Wentowska 3a, Kornelia Ćwiertnia 3b, Tymon Wojciechowski 1 e, Hanna Mikuła 2c, Zuzanna Pyrek 3c.

      Serdecznie gratulujemy zwycięskich projektów. Pomysłodawca i organizator konkursu Marcel Lech dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu.Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się na spotkaniu z Mikołajem 6 grudnia.Zwycięskie prace można podziwiać w holu szkoły.

     • Mikołajki w klasach I-III

     • Mikołajkowy zawrót głowy w klasach I - III. Uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z Mikołajem w dużej sali gimnastycznej. Mikołaj zaskoczył wszystkie dzieci wjeżdżając na spotkanie rowerem z akordeonem i nartami. Oczywiście nie zabrakło pracowitych elfów, które czytały dzieciom zagadki dotyczące świąt Bożego Narodzenia.  Za poprawne odpowiedzi klasy otrzymały słodki upominek. W mikołajkowy klimat wprowadziły nas świąteczne piosenki i tańce.  Na koniec spotkania każda klasa mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

      Autor artykułu: Magdalena Bandurska