• Kręgowce w wydaniu limitowanym

     • Podczas lekcji biologii,  w kwietniu i maju uczniowie klas 6 prezentowali przedstawicieli ryb, płazów i gadów w wersji recyklingowej. Wykorzystując niepotrzebne już przedmioty młodzi ludzie stworzyli innowacyjne modele przedstawicieli omawianych gromad kręgowców zmiennocieplnych.

      Brawo za Waszą pomysłowość.

     • 4f i kierunki

     • Korzystając z przepięknej majowej pogody i górowania Słońca, uczniowie klasy 4 f utrwalali wiadomości o kierunkach geograficznych i tworzyli plan okolicy szkoły. W wyznaczaniu kierunków pomocne było Słońce, a właściwie to cień, a poprawność tej metody pozwoliły sprawdzić aplikacje kompasu pobrane na smartfony. Po uzupełnieniu planu okolicy szkoły i legendy, przygotowane materiały wyglądały bardzo profesjonalnie.

     • Zdrowie na pierwszym miejscu

     • W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, stąd też w dniach 7-13 kwietnia 2022 r., uczniowie klas 4-8 realizowali wiele działań prozdrowotnych w ramach TYGODNIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie: „Co wiem o zdrowym stylu życia?”, w którym to 3 osobowe reprezentacje klas zmagały się z zadaniami związanymi ze zdrowym stylem życia. Pytania dotyczyły zarówno wiedzy o żywieniu, składnikach pokarmowych jak i aktywnych sposobach spędzania czasu wolnego.

      Zespoły klasowe miały możliwość spędzenia aktywnych 10 minut na świeżym powietrzu i uczestniczyły w „Biegu po zdrowie”. Zadanie to miało na celu nie tylko propagowanie aktywności fizycznej, ale również zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest zespół i współpraca całej klasy w osiągnięciu sukcesu.

                 Kolejną propozycją konkursową dla chętnych uczniów była zdrowa śniadaniówka, czyli LUNCHBOX UCZNIA. Uczniowie mieli również okazje wziąć udział w konkursie ALFABET ZDROWIA, w którym prezentowali walory odżywcze oraz ciekawostki na temat wylosowanych warzyw i owoców. Przez cały miesiąc walczyli o tytuł KLASY PROMUJĄCEJ ZDROWIE.

      Jednym z zadań do realizacji było przygotowanie wyznaczonego piętra Piramidy Zdrowia i Aktywności Fizycznej, która stanęła na holu szkoły.

                Dużym zainteresowaniem i aktywnym udziałem uczniów cieszyły się ROZTAŃCZONE PRZERWY. Wciągnęły one do zabawy zarówno starszą jaki i młodszą brać uczniowską. Czasami brakowało wręcz miejsca na szkolnym holu.Działania TYGODNIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA zostaną podsumowane na początku maja, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w zadaniach indywidualnych, zespołowych oraz klasowych.

     • List

     • W dniach 20 – 27 kwietnia 2022 r. realizowany był w naszej szkole TYDZIEŃ EKOLOGII,   w trakcie którego uczniowie mogli wykazać się aktywnością i ekozaangażowaniem. Pomysłów było wiele. Jedna z propozycji to  napisanie Listu do Matki Ziemi w języku angielskim, niemieckim, ukraińskim i polskim. Kolejną propozycją był konkurs RECYKLINGOWA MODA, polegający na przygotowaniu użytecznego przedmiotu, wykonanego z odpadów. Uczniowie klas 7-8 wykonali plakaty lub ulotki na temat EKOzasad i niemarnowania żywności. Chętni uczniowie rywalizowali o tytuł EKObohatera, rozwiązując zadania ukryte w postaci QR kodów. Z kolei przedstawiciele poszczególnych klas mogli sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w EKOquizie.

     • Pociąg raczej niezwykły

     • Podczas lekcji przyrody realizowanej w klasie 4f w szczególnym dniu 22 kwietnia 2022 r. rozmawialiśmy o zagrożeniach dzisiejszego świata. Oczywiście z uwagi na Światowy Dzień Ziemi skupiliśmy się na zagrożeniach globalnych, takich jak: ocieplenie klimatu, zanieczyszczenia wód, niedobory wody, zanieczyszczenie powietrza. Zadaliśmy sobie pytanie,  co my jako dzieci -uczniowie możemy zrobić dla naszej planety?

      Pomysłów na wprowadzenie EKOzmian w naszym życiu było sporo, więc przystąpiliśmy do uzupełniania wagoników naszego pociągu do ekologii. Praca przebiegała bardzo dynamicznie, wszystkie małe rączki tworzyły plakat, który później pojawił się na szkolnym korytarzu.