• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• 21 czerwca 2024 r. zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Jak co roku, zostały wręczone nagrody dla wyróżniających się uczniów zarówno za osiągnięcia w nauce, jak i pracę na rzecz szkoły. Oprócz nagród były wyróżnienia, dyplomy i podziękowania. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wytężoną pracę oraz życzymy wszystkim udanych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

• Uroczyste pożegnanie absolwentów klas VIII

• 20 czerwca br. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas 8. Podczas uroczystości przemawiała pani Dyrektor Szkoły – Barbara Ochocka, były wręczane nagrody uczniom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Wśród trzech uczniów, którzy otrzymali prestiżowy tytuł „Ucznia na medal” uczennica Klasy patronackiej - 8b – Sława Łusiewicz otrzymała miano: Prymusa Szkoły. Tytuł najlepszego Sportowca Szkoły w kategorii dziewcząt otrzymała Weronika Bogdańska, również uczennica klasy 8b. Najlepszym Sportowcem Szkoły w kategorii chłopców został uczeń klasy 8a, Aleksander Lipiński.

Nagrodzeni zostali również uczniowie klasy 8a za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Podziękowania otrzymali również uczniowie za aktywną pracę w wolontariacie, a także zdobywcy tytułu „Skoczka”.

Rodzicom zostały wręczone Listy gratulacyjne. Uczennica Klasy patronackiej – 8b, Weronika Bogdańska podziękowała firmie Saf - Holland Polska Spółka z o. o. za ośmioletnią współpracę i ogromną pomoc finansową. W imieniu uczniów zostały złożone podziękowania kadrze szkoły oraz rodzicom. Uroczystość zakończyła się symbolicznym rozwiązaniem klas, co wzruszyło zarówno uczniów jak i nauczycieli. Absolwentom życzymy udanych wakacji obfitujących w ciekawe wydarzenia i wspaniałe przygody. Niech Wam zawsze towarzyszy wewnętrzny spokój i szczery uśmiech, który jest najprostszą drogą do szczęścia.

• EKOSZKOŁA 2024

• Z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła po raz kolejny zdobyła tytuł EkoSzkoły. To już kolejny dowód na nasze zaangażowanie w kształtowanie ekologicznej świadomości wśród młodego pokolenia.

W tym roku do udziału w projekcie zgłosiło się 567 placówek edukacyjnych z całej Polski. Wśród nich znalazła się i nasza szkoła, która z sukcesem zrealizowała wszystkie zadania projektowe w 10 obowiązkowych zakresach tematycznych: czysta i dostępna woda, zdrowe i czyste powietrze, przeciwdziałanie zmianom klimatu, odnawialne źródła energii, ekologiczny transport i podróże, zielona przestrzeń wokół, ochrona bioróżnorodności, zdrowa i ekologiczna żywność, odpowiedzialna konsumpcja, gospodarowanie odpadami.

Dzięki różnorodnym działaniom, takim jak tematyczne akcje ekologiczne, dni i tygodnie poświęcone ochronie środowiska, imprezy szkolne, konkursy i debaty, doświadczenia i obserwacje, zajęcia warsztatowe, wystawy ekologiczne, gazetki tematyczne oraz emisje filmów o tematyce ekologicznej, nasza szkoła stała się prawdziwym wzorem dla innych.

Jesteśmy niezwykle dumni, iż znaleźliśmy się w gronie 233 wyróżnionych placówek. Pragniemy podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich zaangażowanie i owocną współpracę. To dzięki Wam nasza placówka może się pochwalić tym sukcesem.

Tytuł EkoSzkoły to dla nas nie tylko nagroda, ale również zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz ochrony środowiska. Będziemy kontynuować nasze działania edukacyjne i promować postawy proekologiczne wśród całej społeczności szkolnej.